16 czerwca 2012

Kawiarnia Anthracite (안트라사이트)

Adres: Mapogu Hapjeongdong 357-6 (마포구 합정동 357-6).

Trochę nakręciłam z odpowiadaniem na pytania (tzn. Odpowiedziałam na nie prywatnie), więc w ramach przeprosin: rekomendacja fajnego miejsca.

Kawiarnia Anthracite znajduje się w Hapjeong (niedaleko wyjścia numer 5 stacji o tej samej nazwie na zielonej linii 2 i brązowej 6)jednej z moich ulubionych dzielnic. Jest tam multum kawiarenek, przyjemnych restauracyjek i bistro oraz klimatycznych barów. Jeżdżę tam co tydzień na lekcje gitary, więc w przyszłym tygodniu postaram się zabrać aparat i napisać coś więcej.

Anthracite jest trochę na uboczy, między blokami mieszkalnymi. Mieści sie w starym budynku fabrycznym (przez co nieco przypomina popularne funkowe lokale na warszawskiej Pradze).

Mimo że ostatnio staram się wieść zdrowy tryb życia (trochę pod wpływem lektury 'Skinny Bitch', trochę dlatego że to już nie te lata i nie ta dolina i trzeba dbać o ciało i duszę), pewnych grzesznych przyjemności nie mogę się wyrzec. Jedną z nich jest kawa. Życia bez mrożonego americano nie mogę sobie wyobrazić. A tak się składa, że kawa w Anthracite jest jedna z najlepszych jakie miałam przyjemność pić. Chwalone są tam również domowej roboty wypieki oraz egzotyczne wina.

Często odbywają się tam koncerty i wystawy młodych wschodzących artystów, których pełno w okolicy.

Więc jak będziecie w okolicy i najdzie was ochota na konsumpcję dobrej kawy i współczesnej sztuki, odwiedzcie koniecznie Anthracite.

PS. Tamtejszy pies jest naprawde rozkoszny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz