6 lipca 2012

W odpowiedzi na pytanie

Hurtowo odpowiadam na zległe pytaniaHej :) Mam trzy pytania dotyczące stypendium. Czy uczelnia polska na której jestem ma znaczenie? Czy liczą się tylko moje wyniki jakie na niej zdobywam? Czy certyfikat CAE wystarczy, czy raczej trzeba mieć CPE z angielskiego ? Dzięki wielkie za odpo

1. To zależy. Jeśli jest to prestiżowa uczelnia w Europie lub Stanach to pewnie doda Ci to punktów. Jeśli nie, nie ma znaczenia. 2. Tak, trzeba mieć powyżej 85% z ocen. 3. Zamiast Cambridge'woskich egzaminów, lepiej zdać TOEFL. Tutaj nie uznaje się brytyjskich certyfikatów.

Prawo jazdy koreańskie Klasa 1 - ( jakich uprawnień dotyczy )

Nie mam pojęcia. Nie posiadam prawa jazdy. Tutaj coś na ten temat piszą.

Kiedyś pisałaś, że rekrutacja do stypendium zaczyna się w okolicach stycznia/nmarca, wyniki natomiast otrzymałas jakoś w lipcu (jeśli czegoś nie pomyliłam). Kiedy więc wyjeżdża się, wydawało mi się, że początek roku akademickiego w Kore

Na studiach licencjackich rok akademicki zaczyna się w marcu. Na studia magisterskie wzwyż nabór jest dwa razy do roku, więc można też zacząć we wrześniu.

Stypendium o którym piszesz gwarantuje bilet przylotu i powrotu po 3 latach. Czyjest szansa na powrót do Polski w ramach"wakacji"? Stypendium wystarczy na odłożenie na podróż, badź student zagraniczny ma szanse znaleźć pracę by do niego dorobićP

Pewnie, że można wyjechać na wakacje. Tylko trzeba wyłożyć z własnej kieszeni. Studentom nie wolno pracować, chyba że za specjalnym pozwoleniem uczelni i urzędu imigracyjnego (co innego, że sporo po prostu pracuje na czarno). Jak się żyje bardzo skromnie, to da radę odłożyć na bilet.

 

Witaj, gdybyś odp. bardzo byś mi pomogła do rozmowy wstępnej na studia! :) Zauważyłaś u Koreańczyków zachowania przeniknięte z szamanizmu? Np. gosa (고사). Im więcej przykładów tym lepiej. Dzięki z góry. :)

 Oj, to temat na kilka artykułów i ciutciut. Tak, generalnie napływy z wierzień szamanistycznych widać w codziennym życiu. Nie mówiąc już o tym, że zdarzyło mi się parę razy natknąć na szamanów odprawiających rytuały (głównie w odosobnionych miejscach w lasach). Wybacz, ale nie bardzo mam siły ani zacięcia by się rozpisywać i szukać więcej na ten temat. Wiem, że Ania kilka razy o tym pisała.

 

Generalnie białym ludziom trudno rozróżnić Azjatów, więc pewnie Azjatom trudno rozróżnić białych, stąd pytanie - porównano Cię kiedyś do kogoś? Znanej aktorki itp. :D Pozdrawiam :)

 Kiedyś częściej mnie porównywano do celebrytów. Teraz prawie w ogóle. Albo wszyscy się przyzwyczaili do białych twarzy, albo ja się przystosowałam. W każdym razie słyszałam, że wyglądam jak: Angelina Jolie, Cameron Diaz, Audrey Hepbaurn, Drew Berrymore, Rachel Weisz, Milla Jovovich. Jak wyglądam naprawdę widać na zdjęciu obok.1 komentarz: