12 września 2012

[Z pamiętnika taternika] Buram-san (불암산)

Pani Delfionowa przygotowuje się do trekkingu w Jirisan (지리산) i zatrudniła mnie bym jej towarzyszyła w cotygodniowych wycieczkach po seulskich górach.

Tym razem, za zaproszeniem Mnicha, udałyśmy się na Buramsan (불암산).Zdjęcia pochodzą z dwóch różnych dni: wycieczki z Panią Delfinową i wizyty w deszczowy dzień w Mnicha.


 
 Buram-san znajduje się na wschodniej granicy Seulu, między dzielnicą Nowon (노원구) a miastem-sypialnią Namyangju (남양주). Nie jest to wysoka góra, raptem 507 m, ale jak widać na zdjęciach, wejście na stromy, kamienisty szczyt nie jest wcale takie proste. Osoby z lękiem wysokości proszone są o ostrożność.

Na zboczach góry znajdują się dwie świątynie: duża Buram-sa (불암사) i mała Cheonbosa (천보사), gdzie rezyduje obecnie Mnich.

Jak tam dotrzeć?
Jeste sporo szlaków, z róznych miejsc, prowadzących na szczyt. My rozpoczęłyśmy wyprawę ze stacji Taereung (태릉입구역, linia 7). Przy wyjściu numer 7 jest przystanek autobusowy gdzie należy wsiąść w autobus numer 1155 (albo jakikolwiek udający się w stronę 부람동). Zresztą nie jest to wcale trudne: należy po prostu podążać za tłumem odzianym w traperki i odzież górską, z plecakami i kijkami do wspinaczki, a napewno trafimy we właściwe miejsce.

Góra ma 3 szczyty i w zależności od naszej krzepki i wytrwałości taka wyprawa może trwać od 3-4 godzin do całego dnia. Poza szczytami i świątyniami buddyjskimi, są też wodospady (szczególnie spektakularne podczas deszczu), groty i miejsca szamańskich rytuałów (Buramsan jest uważana za 'świętą' górę nie tylko przez Buddystów).

A poniżej zdjęcia.

1. Góra 2. Widok z gory


3. Natura (w tym wodospady)
4. Buramsa


5. Cheonbosa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz